Multi Medallists
After 131 of 131 events
Rank Name NOC Event Medal Date Number of medals Rank by Total
G S B Total
1 STACCHIOTTI Raphael LUX LUX Swimming Men's 200m Butterfly 30 May 7 2 0 9 1
      Swimming Men's 200m Freestyle 01 Jun    
      Swimming Men's 100m Backstroke 31 May    
      Swimming Men's 200m Medley 30 May    
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Men's 100m Butterfly 31 May    
      Swimming Men's 400m Medley 02 Jun    
2 LUTHERSDOTTIR Hrafnhildur ISL ISL Swimming Women's 400m Medley 02 Jun 7 0 0 7 2
      Swimming Women's 200m Breaststroke 31 May    
      Swimming Women's 100m Breaststroke 01 Jun    
      Swimming Women's 200m Medley 30 May    
      Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
3 HANSEN Bryndis Run ISL ISL Swimming Women's 100m Freestyle 30 May 6 0 0 6 =3
      Swimming Women's 50m Freestyle 01 Jun    
      Swimming Women's 100m Butterfly 31 May    
      Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
3 HENX Julien LUX LUX Swimming Men's 100m Butterfly 31 May 6 0 0 6 =3
      Swimming Men's 100m Freestyle 30 May    
      Swimming Men's 50m Freestyle 01 Jun    
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
5 GUSTAFSDOTTIR Eyglo Osk ISL ISL Swimming Women's 100m Backstroke 31 May 5 0 1 6 =3
      Swimming Women's 200m Backstroke 30 May    
      Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
      Swimming Women's 200m Freestyle 01 Jun    
6 BRANDENBURGER Pit LUX LUX Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun 3 3 0 6 =3
      Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Men's 400m Freestyle 31 May    
      Swimming Men's 200m Freestyle 01 Jun    
      Swimming Men's 100m Freestyle 30 May    
7 HASSLER Julia LIE LIE Swimming Women's 800m Freestyle 02 Jun 3 1 0 4 =9
      Swimming Women's 200m Freestyle 01 Jun    
      Swimming Women's 400m Freestyle 31 May    
      Swimming Women's 100m Freestyle 30 May    
8 CARNOL Laurent LUX LUX Swimming Men's 100m Breaststroke 01 Jun 3 0 0 3 =15
      Swimming Men's 200m Breaststroke 31 May    
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
8 GUDMUNDSDOTTIR Arna Stefania ISL ISL Athletics Women's 400m Hurdles 01 Jun 3 0 0 3 =15
      Athletics Women's 4x100m Relay 03 Jun    
      Athletics Women's 4x400m Relay 03 Jun    
10 BJARNADOTTIR Gudbjorg Jona ISL ISL Athletics Women's 4x100m Relay 03 Jun 2 2 0 4 =9
      Athletics Women's 4x400m Relay 03 Jun    
      Athletics Women's 200m 03 Jun    
      Athletics Women's 400m 01 Jun    
11 DIMITRIOU Christos CYP CYP Athletics Men's 800m 30 May 2 1 0 3 =15
      Athletics Men's 1500m 01 Jun    
      Athletics Men's 4x400m Relay 03 Jun    
11 GONDERINGER Tessy LUX LUX Table Tennis Women's Doubles 01 Jun 2 1 0 3 =15
      Table Tennis Women's Team 31 May    
      Table Tennis Women's Singles 03 Jun    
11 HENCKELS Jeff LUX LUX Archery Men's Recurve 02 Jun 2 1 0 3 =15
      Archery Men's Team Recurve 02 Jun    
      Archery Mixed Team Recurve 02 Jun    
11 MAES Elise LUX LUX Cycling Road Women's Road Race 30 May 2 1 0 3 =15
      Cycling Road Women's Road Race Team 30 May    
      Cycling Road Women's Time Trial 03 Jun    
11 MANNES Max LUX LUX Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May 2 1 0 3 =15
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Men's 200m Backstroke 30 May    
11 OLEI Federico SMR SMR Cycling Road Men's Road Race Team 30 May 2 1 0 3 =15
      Cycling Mountainbike Men's Mountainbike Team 02 Jun    
      Cycling Road Men's Road Race 30 May    
11 SERBAN Raluca Georgiana CYP CYP Tennis Women's Singles 03 Jun 2 1 0 3 =15
      Tennis Women's Doubles 02 Jun    
      Tennis Mixed Doubles 02 Jun    
11 WINGFIELD Charlotte MLT MLT Athletics Women's 200m 03 Jun 2 1 0 3 =15
      Athletics Women's 100m 30 May    
      Athletics Women's 4x100m Relay 03 Jun    
19 HADJITTOOULIS Constantinos CYP CYP Swimming Men's 1500m Freestyle 02 Jun 2 0 2 4 =9
      Swimming Men's 400m Freestyle 31 May    
      Swimming Men's 200m Freestyle 01 Jun    
      Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
20 BEGA Timo LUX LUX Archery Mixed Team Compound 02 Jun 2 0 0 2 =47
      Archery Men's Team Compound 02 Jun    
20 DALL'OLMO Enrico SMR SMR Boules Men's Raffle Singles 31 May 2 0 0 2 =47
      Boules Men's Raffle Doubles 30 May    
20 FRISCH Jacques LUX LUX Athletics Men's 400m Hurdles 01 Jun 2 0 0 2 =47
      Athletics Men's 4x400m Relay 03 Jun    
20 GUNNARSSON Kolbeinn Hodur ISL ISL Athletics Men's 200m 03 Jun 2 0 0 2 =47
      Athletics Men's 4x100m Relay 03 Jun    
20 HERMODSDOTTIR Hrafnhild Eir ISL ISL Athletics Women's 4x100m Relay 03 Jun 2 0 0 2 =47
      Athletics Women's 4x400m Relay 03 Jun    
20 KONSBRUCK Danielle LUX LUX Table Tennis Women's Singles 03 Jun 2 0 0 2 =47
      Table Tennis Women's Team 31 May    
20 LICINA Elma MNE MNE Judo Women -52 kg 31 May 2 0 0 2 =47
      Judo Women's Team 02 Jun    
20 MILIC Arso MNE MNE Judo Men -81 kg 31 May 2 0 0 2 =47
      Judo Men's Team 02 Jun    
20 MOUSIKOU Elena CYP CYP Archery Women's Recurve 02 Jun 2 0 0 2 =47
      Archery Mixed Team Recurve 02 Jun    
20 PANTIC Danilo MNE MNE Judo Men -100 kg 31 May 2 0 0 2 =47
      Judo Men's Team 02 Jun    
20 PERETTI Anthony MON MON Table Tennis Men's Singles 03 Jun 2 0 0 2 =47
      Table Tennis Men's Team 31 May    
20 PETKOVIC Miroslav MNE MNE Boules Men's Lyonnais Singles 31 May 2 0 0 2 =47
      Boules Men's Lyonnais Doubles 30 May    
20 STYLIANOU Nikandros CYP CYP Athletics Men's 110m Hurdles 03 Jun 2 0 0 2 =47
      Athletics Men's Pole Vault 01 Jun    
20 SUNJEVIC Ivana MNE MNE Judo Women -63 kg 31 May 2 0 0 2 =47
      Judo Women's Team 02 Jun    
20 TAMASAUSKAITE Egle LUX LUX Table Tennis Women's Doubles 01 Jun 2 0 0 2 =47
      Table Tennis Women's Team 31 May    
35 DIMITRIADIS Paisios CYP CYP Athletics Men's 100m 30 May 1 2 0 3 =15
      Athletics Men's 200m 03 Jun    
      Athletics Men's 4x100m Relay 03 Jun    
35 EVANGELIDOU Natalia CYP CYP Athletics Women's 800m 30 May 1 2 0 3 =15
      Athletics Women's 1500m 01 Jun    
      Athletics Women's 4x400m Relay 03 Jun    
35 GUNNLAUGSDOTTIR Maria Run ISL ISL Athletics Women's 4x400m Relay 03 Jun 1 2 0 3 =15
      Athletics Women's High Jump 30 May    
      Athletics Women's Long Jump 01 Jun    
35 JASONARSON Ivar Kristinn ISL ISL Athletics Men's 4x100m Relay 03 Jun 1 2 0 3 =15
      Athletics Men's 400m 01 Jun    
      Athletics Men's 400m Hurdles 01 Jun    
35 MEIER Christoph LIE LIE Swimming Men's 400m Medley 02 Jun 1 2 0 3 =15
      Swimming Men's 1500m Freestyle 02 Jun    
      Swimming Men's 200m Breaststroke 31 May    
35 MILTIADIS Andreas CYP CYP Cycling Road Men's Time Trial 03 Jun 1 2 0 3 =15
      Cycling Mountainbike Men's Mountainbike 02 Jun    
      Cycling Mountainbike Men's Mountainbike Team 02 Jun    
35 POU Tiffany MON MON Swimming Women's 200m Butterfly 30 May 1 2 0 3 =15
      Swimming Women's 100m Butterfly 31 May    
      Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
42 DIMITRIADIS Diomidis CYP CYP Archery Men's Compound 02 Jun 1 1 1 3 =15
      Archery Mixed Team Compound 02 Jun    
      Archery Men's Team Compound 02 Jun    
42 NASTASI Ugo LUX LUX Tennis Mixed Doubles 02 Jun 1 1 1 3 =15
      Tennis Men's Singles 03 Jun    
      Tennis Men's Doubles 02 Jun    
42 NEOS Eleftherios CYP CYP Tennis Men's Doubles 02 Jun 1 1 1 3 =15
      Tennis Mixed Doubles 02 Jun    
      Tennis Men's Singles 01 Jun    
45 CHRISTOFOROU Antri CYP CYP Cycling Road Women's Time Trial 03 Jun 1 1 0 2 =47
      Cycling Mountainbike Women's Mountainbike 02 Jun    
45 CIOCIU Traian LUX LUX Table Tennis Men's Doubles 01 Jun 1 1 0 2 =47
      Table Tennis Men's Team 31 May    
45 CONTARDI Claudio LUX LUX Boules Men's Petanque Doubles 30 May 1 1 0 2 =47
      Boules Men's Petanque Singles 31 May    
45 DIAS Isabel LUX LUX Archery Mixed Team Compound 02 Jun 1 1 0 2 =47
      Archery Women's Compound 02 Jun    
45 DIEP Florent MON MON Tennis Men's Singles 03 Jun 1 1 0 2 =47
      Tennis Men's Doubles 02 Jun    
45 DURBACH Manon LUX LUX Judo Women -57 kg 31 May 1 1 0 2 =47
      Judo Women's Team 02 Jun    
45 FRISONI Jacopo SMR SMR Boules Men's Raffle Doubles 30 May 1 1 0 2 =47
      Boules Men's Raffle Singles 31 May    
45 HJALMSDOTTIR Asdis ISL ISL Athletics Women's Javelin 30 May 1 1 0 2 =47
      Athletics Women's Shot Put 01 Jun    
45 KATSARI Christiana CYP CYP Athletics Women's 400m 01 Jun 1 1 0 2 =47
      Athletics Women's 4x400m Relay 03 Jun    
45 KLEIN Joe LUX LUX Archery Men's Team Recurve 02 Jun 1 1 0 2 =47
      Archery Men's Recurve 02 Jun    
45 MATOVIC Ljiljana MNE MNE Athletics Women's Long Jump 01 Jun 1 1 0 2 =47
      Athletics Women's Triple Jump 03 Jun    
45 MELLINA Pol LUX LUX Athletics Men's 10000m 03 Jun 1 1 0 2 =47
      Athletics Men's 5000m 30 May    
45 MOLINARO Eleonora LUX LUX Tennis Mixed Doubles 02 Jun 1 1 0 2 =47
      Tennis Women's Singles 03 Jun    
45 MOSSONG Lynn LUX LUX Judo Women -70 kg 31 May 1 1 0 2 =47
      Judo Women's Team 02 Jun    
45 OLTEANU Dragos-Dan LUX LUX Table Tennis Men's Doubles 01 Jun 1 1 0 2 =47
      Table Tennis Men's Team 31 May    
45 PANAGI Constantinos CYP CYP Archery Mixed Team Recurve 02 Jun 1 1 0 2 =47
      Archery Men's Team Recurve 02 Jun    
45 SEYWERT Gilles LUX LUX Archery Men's Team Compound 02 Jun 1 1 0 2 =47
      Archery Men's Compound 02 Jun    
62 KARASON Ari Bragi ISL ISL Athletics Men's 4x100m Relay 03 Jun 1 0 2 3 =15
      Athletics Men's 200m 03 Jun    
      Athletics Men's 100m 30 May    
62 PROVOST Damien MON MON Table Tennis Men's Team 31 May 1 0 2 3 =15
      Table Tennis Men's Singles 03 Jun    
      Table Tennis Men's Doubles 01 Jun    
64 ANDANT Teo MON MON Athletics Men's 400m 01 Jun 1 0 1 2 =47
      Athletics Men's 4x400m Relay 03 Jun    
64 BOLLADOTTIR Bryndis ISL ISL Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun 1 0 1 2 =47
      Swimming Women's 200m Butterfly 30 May    
64 GEMINIANI Anthony MON MON Table Tennis Men's Team 31 May 1 0 1 2 =47
      Table Tennis Men's Doubles 01 Jun    
64 HARSCH Anne-Sophie LUX LUX Cycling Road Women's Road Race Team 30 May 1 0 1 2 =47
      Cycling Road Women's Time Trial 03 Jun    
64 HILGER Philippe LUX LUX Athletics Men's 4x400m Relay 03 Jun 1 0 1 2 =47
      Athletics Men's 400m 01 Jun    
64 KLEIN Pit LUX LUX Archery Men's Team Recurve 02 Jun 1 0 1 2 =47
      Archery Men's Recurve 02 Jun    
64 KONNARIS Sebastian CYP CYP Swimming Men's 200m Backstroke 30 May 1 0 1 2 =47
      Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
64 MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun ISL ISL Archery Women's Compound 02 Jun 1 0 1 2 =47
      Archery Mixed Team Compound 02 Jun    
64 MARTIRE Cincinnato MON MON Boules Men's Petanque Singles 31 May 1 0 1 2 =47
      Boules Men's Petanque Doubles 30 May    
64 MILANOVIC Uro MNE MNE Boules Men's Lyonnais Doubles 30 May 1 0 1 2 =47
      Boules Men's Lyonnais Singles 31 May    
64 NURKOVIC Jusuf MNE MNE Judo Men's Team 02 Jun 1 0 1 2 =47
      Judo Men -66 kg 31 May    
64 PEKOVIC Jovana MNE MNE Judo Women's Team 02 Jun 1 0 1 2 =47
      Judo Women -70 kg 31 May    
64 PERUNOVIC Sla Ana MNE MNE Athletics Women's 5000m 03 Jun 1 0 1 2 =47
      Athletics Women's 10000m 01 Jun    
64 RAKOCEVIC Kristina MNE MNE Athletics Women's Discus 03 Jun 1 0 1 2 =47
      Athletics Women's Shot Put 01 Jun    
64 REES Edie LUX LUX Cycling Road Women's Road Race Team 30 May 1 0 1 2 =47
      Cycling Road Women's Road Race 30 May    
64 SCHMIT Tom LUX LUX Judo Men -66 kg 31 May 1 0 1 2 =47
      Judo Men's Team 02 Jun    
80 OLIVIER Monique LUX LUX Swimming Women's 200m Freestyle 01 Jun 0 3 3 6 =3
      Swimming Women's 400m Freestyle 31 May    
      Swimming Women's 800m Freestyle 02 Jun    
      Swimming Women's 200m Medley 30 May    
      Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
81 ADALSTEINSSON David Hildiberg ISL ISL Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May 0 3 2 5 8
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Men's 200m Backstroke 30 May    
      Swimming Men's 100m Backstroke 31 May    
82 SCHEGOLEVA Alexandra CYP CYP Swimming Women's 200m Breaststroke 31 May 0 3 0 3 =15
      Swimming Women's 100m Breaststroke 01 Jun    
      Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
82 STEFANSSON Aron Orn ISL ISL Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May 0 3 0 3 =15
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
84 VILBERGSSON Viktor Mani ISL ISL Swimming Men's 100m Breaststroke 01 Jun 0 2 2 4 =9
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Men's 200m Breaststroke 31 May    
      Swimming Men's 200m Medley 30 May    
85 ANTONIOU Kalia CYP CYP Swimming Women's 50m Freestyle 01 Jun 0 2 1 3 =15
      Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Women's 100m Freestyle 30 May    
86 CHATZITHEORI Andreas CYP CYP Athletics Men's 100m 30 May 0 2 0 2 =47
      Athletics Men's 4x100m Relay 03 Jun    
86 EIDEN Kim LUX LUX Judo Women -52 kg 31 May 0 2 0 2 =47
      Judo Women's Team 02 Jun    
86 KING Taylor LUX LUX Judo Women -63 kg 31 May 0 2 0 2 =47
      Judo Women's Team 02 Jun    
86 MICHELY Gilles LUX LUX Table Tennis Men's Singles 03 Jun 0 2 0 2 =47
      Table Tennis Men's Team 31 May    
86 SIGURDSSON Kristofer ISL ISL Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May 0 2 0 2 =47
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
86 SKOUROUMOUNIS Christos CYP CYP Judo Men -60 kg 31 May 0 2 0 2 =47
      Judo Men's Team 02 Jun    
86 STEFANIDOU Eleni CYP CYP Swimming Women's 400m Medley 02 Jun 0 2 0 2 =47
      Swimming Women's 200m Medley 30 May    
86 VALERI Florian MON MON Boules Men's Lyonnais Singles 31 May 0 2 0 2 =47
      Boules Men's Lyonnais Doubles 30 May    
94 BANKY Jacqueline LUX LUX Swimming Women's 200m Backstroke 30 May 0 1 3 4 =9
      Swimming Women's 100m Backstroke 31 May    
      Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
      Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
94 CHETCUTI Andrew MLT MLT Swimming Men's 50m Freestyle 01 Jun 0 1 3 4 =9
      Swimming Men's 100m Freestyle 30 May    
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
96 GENOVESE Elaine MLT MLT Tennis Women's Doubles 02 Jun 0 1 2 3 =15
      Tennis Women's Singles 01 Jun    
      Tennis Mixed Doubles 01 Jun    
96 PETRIC Ivona MNE MNE Table Tennis Women's Doubles 01 Jun 0 1 2 3 =15
      Table Tennis Women's Singles 03 Jun    
      Table Tennis Women's Team 31 May    
96 RADOVIC Filip MNE MNE Table Tennis Men's Doubles 01 Jun 0 1 2 3 =15
      Table Tennis Men's Singles 03 Jun    
      Table Tennis Men's Team 31 May    
96 TSIOPANIS Thomas CYP CYP Swimming Men's 200m Medley 30 May 0 1 2 3 =15
      Swimming Men's 400m Medley 02 Jun    
      Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
96 UMNOV Mikhail MLT MLT Swimming Men's 200m Butterfly 30 May 0 1 2 3 =15
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
96 VALLONI Arianna SMR SMR Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May 0 1 2 3 =15
      Swimming Women's 800m Freestyle 02 Jun    
      Swimming Women's 400m Freestyle 31 May    
96 VAN DER WEKEN Patrizia LUX LUX Athletics Women's 100m 30 May 0 1 2 3 =15
      Athletics Women's 200m 03 Jun    
      Athletics Women's 4x100m Relay 03 Jun    
103 BAKIC Luka MNE MNE Table Tennis Men's Doubles 01 Jun 0 1 1 2 =47
      Table Tennis Men's Team 31 May    
103 BERNARDI Elisa SMR SMR Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May 0 1 1 2 =47
      Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
103 BIEDERMANN Judith LIE LIE Judo Women -57 kg 31 May 0 1 1 2 =47
      Judo Women's Team 02 Jun    
103 BJARNASON Throstur ISL ISL Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May 0 1 1 2 =47
      Swimming Men's 200m Butterfly 30 May    
103 BRETON MARTIN Frederic AND AND Boules Men's Petanque Doubles 30 May 0 1 1 2 =47
      Boules Men's Petanque Singles 31 May    
103 CULAFIC Snezana MNE MNE Table Tennis Women's Doubles 01 Jun 0 1 1 2 =47
      Table Tennis Women's Team 31 May    
103 CURMI Francesca MLT MLT Tennis Women's Doubles 02 Jun 0 1 1 2 =47
      Tennis Women's Singles 01 Jun    
103 FARRUGIA David MLT MLT Boules Men's Raffle Doubles 30 May 0 1 1 2 =47
      Boules Men's Raffle Singles 31 May    
103 FELICI Beatrice SMR SMR Swimming Women's 200m Butterfly 30 May 0 1 1 2 =47
      Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
103 HADJIADAMOU Charilaos CYP CYP Judo Men's Team 02 Jun 0 1 1 2 =47
      Judo Men -73 kg 31 May    
103 HANDZLIK Dagmara Anna CYP CYP Athletics Women's 10000m 01 Jun 0 1 1 2 =47
      Athletics Women's 5000m 03 Jun    
103 JULIUSSON Agust ISL ISL Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun 0 1 1 2 =47
      Swimming Men's 100m Butterfly 31 May    
103 KOUNTOURI Kalliopi CYP CYP Athletics Women's 4x400m Relay 03 Jun 0 1 1 2 =47
      Athletics Women's 400m 01 Jun    
103 LETTOLI Sara SMR SMR Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May 0 1 1 2 =47
      Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
103 MARX Martine LUX LUX Athletics Women's 100m Hurdles 03 Jun 0 1 1 2 =47
      Athletics Women's 4x100m Relay 03 Jun    
103 MOYA BETRIU Pol AND AND Athletics Men's 1500m 01 Jun 0 1 1 2 =47
      Athletics Men's 800m 30 May    
103 NEOFYTOU Sotiria CYP CYP Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun 0 1 1 2 =47
      Swimming Women's 100m Butterfly 31 May    
103 NIKOLAOU Kyriakos CYP CYP Judo Men's Team 02 Jun 0 1 1 2 =47
      Judo Men -81 kg 31 May    
103 PINTADO MADRIGAL Julio Alfredo AND AND Cycling Road Men's Road Race Team 30 May 0 1 1 2 =47
      Cycling Road Men's Time Trial 03 Jun    
103 ROLKO Sarah LUX LUX Swimming Women's 100m Backstroke 31 May 0 1 1 2 =47
      Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
103 SANZA ARRANZ Marcos AND AND Athletics Men's 10000m 03 Jun 0 1 1 2 =47
      Athletics Men's 5000m 30 May    
103 SCARIOT Benjamin MON MON Judo Men -66 kg 31 May 0 1 1 2 =47
      Judo Men's Team 02 Jun    
103 SIGURDARDOTTIR Erla Sigurlaug ISL ISL Cycling Road Women's Road Race 30 May 0 1 1 2 =47
      Cycling Mountainbike Women's Mountainbike 02 Jun    
103 VISTE Pauline MON MON Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun 0 1 1 2 =47
      Swimming Women's 50m Freestyle 01 Jun    
127 ASCIAK Matthew MLT MLT Tennis Men's Doubles 02 Jun 0 0 2 2 =47
      Tennis Mixed Doubles 01 Jun    
127 BANZER Theresa LIE LIE Swimming Women's 100m Breaststroke 01 Jun 0 0 2 2 =47
      Swimming Women's 200m Breaststroke 31 May    
127 BARBIERI Gioia SMR SMR Tennis Mixed Doubles 01 Jun 0 0 2 2 =47
      Tennis Women's Doubles 02 Jun    
127 BARBONI Denis LUX LUX Judo Men -90 kg 31 May 0 0 2 2 =47
      Judo Men's Team 02 Jun    
127 BAYANAA Bilgee LUX LUX Judo Men -81 kg 31 May 0 0 2 2 =47
      Judo Men's Team 02 Jun    
127 GIARDI Letizia SMR SMR Table Tennis Women's Team 31 May 0 0 2 2 =47
      Table Tennis Women's Doubles 01 Jun    
127 HAMEN SAIEG Yael LUX LUX Swimming Women's 4x100m Medley Relay 01 Jun 0 0 2 2 =47
      Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
127 HUERTA VENET Dayane AND AND Athletics Women's 800m 30 May 0 0 2 2 =47
      Athletics Women's 1500m 01 Jun    
127 IOANNIDES Nicolas CYP CYP Swimming Men's 1500m Freestyle 02 Jun 0 0 2 2 =47
      Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay 31 May    
127 KAISER Anja LIE LIE Judo Women -78 kg 31 May 0 0 2 2 =47
      Judo Women's Team 02 Jun    
127 MORRI Chiara SMR SMR Table Tennis Women's Team 31 May 0 0 2 2 =47
      Table Tennis Women's Doubles 01 Jun    
127 RAGNI Lorenzo SMR SMR Table Tennis Men's Doubles 01 Jun 0 0 2 2 =47
      Table Tennis Men's Team 31 May    
127 RAUSCH Victoria LUX LUX Athletics Women's 100m Hurdles 03 Jun 0 0 2 2 =47
      Athletics Women's 4x100m Relay 03 Jun    
127 SARE' Rebecca MLT MLT Athletics Women's Long Jump 01 Jun 0 0 2 2 =47
      Athletics Women's Triple Jump 03 Jun    
127 STAFRACE Michael MLT MLT Swimming Men's 100m Breaststroke 01 Jun 0 0 2 2 =47
      Swimming Men's 4x100m Medley Relay 01 Jun    
127 VANUCCI Giuliano SMR SMR Table Tennis Men's Doubles 01 Jun 0 0 2 2 =47
      Volleyball Men's Volleyball 03 Jun    
127 ZAMMIT Matthew MLT MLT Swimming Men's 50m Freestyle 01 Jun 0 0 2 2 =47
      Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay 02 Jun    
Legend
Abbreviation Meaning
B Bronze Medal
G Gold Medal
NOC National Olympic Committee
S Silver Medal
Official timing and results provided by Swiss Timing